Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přednáška 23.2. 2011: Nové poznatky stavebně historického průzkumu

17. 2. 2011

Na přelomu roku 2010/2011 byla pro zámek v Toužimi zpracována aktualizace základní stavbně technické a stavebně historické dokumentace, která bude podkladem pro další projektové dokumenty na záchranu této památky. Zakázku zpracovala sokolovská firma Projektstav, s. r. o., stavebně historický průzkum zpracovaly kolektiv pod vedením MgA. Václava Štochla, akademického sochaře a restaurátora (SHP Dolní zámek, restaurátorské průzkumy) a Atelier historické architektury Ing. Jana Anderleho (SHP Horního zámku - Janova hradu).  

Aktualizované stavebně historické průzkumy, doplněné o průzkumy restaurátorské, přinesly řadu nových poznatků o stavebním vývoji objektů.

Část z nich bude prezentována na přednášce ve středu 23. února 2011, kdy proběhne přednáška Ing. Jana Anderleho, předsedy Klubu Augusta Sedláčka, která je věnována výsledkům jeho stavebně historického průzkumu Horního zámku - Janova hradu v Toužimi. Přednáška se koná od 17.00 hodin v zasedací místnosti Filozofické fakulty Západočeské univerzity v Plzni, Sedláčkova ul. 15 (2. patro).