Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komunitní plánování pro zámek

20. 5. 2011

V květnu 2011 bylo naplánováno komunitní plánování k budoucnosti toužimského zámku. Uskutečnily se čtyři setkání, první dvě byly věnovány seznámení se s areálem zámku, kdy bylo možné nahlednout i na nádvoří a posoudit aktuální stav areálu. Rovněž byl představen stavební a historický vývoj zámku. Na poslední setkání byl také přítomen zástupce firmy Projektstav, s. r. o., pan Ing. Martin Volný, který přítomným zájemcům podrobně představil studii na využití a obnovu toužimského zámku, vytvořenou na objednávku bývalého vedení města.

Další dvě setkání byla věnována vlastnímu komunitnímu plánování. Jeho cílem bylo získat od toužimské veřejnosti podněty k dalšímu postupu záchrany areálu zámku, nápad na jeho nové využití a postup řešení problémů, které by mohl vlastník zámku, tj. město Toužim, využít při dalším postupu. Bohužel této možnosti využilo jen několik místních občanů, kteří se však o zámek zajímají dlouhodoběji.

Vzhledem k nezájmu místní veřejnosti se zvažuje uspořádání podobné akce pro širší okruh zájemců z řad nejširší veřejnosti, příznivců kastellologie a památek.